Zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru- jak przebiega proces i jak długo jest ono skuteczne?

Kupując samochód, zwykle dbamy o każdy, nawet najmniejszy jego detal. Zwykle dużą uwagę poświęcamy wnętrzu samochodu, odkurzając je i wypełniając przyjemnym zapachem, by każda podróż była przyjemnym doznaniem. Okazuje się, że w przypadku wyglądu zewnętrznego auta, najczęściej skupiamy się na regularnych wizytach na myjni i woskowaniu. Niestety nie da się ukryć, że zabiegi te nie są wystarczające, by zachować pożądany wygląd lakieru przed długi czas. Jest on bowiem narażony na wiele szkodliwych czynników jak np. sól rozsypywana zimną na drodze, a także na wiele uszkodzeń mechanicznych jak np. odpryskujące kamienie podczas jazdy. Jeśli w porę nie zabezpieczymy lakieru, jedynym rozwiązaniem- by przywrócić jego nienaganny wygląd- może być wizyta u lakiernika. Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną pomoże nam tego uniknąć.

Jak przebiega proces zabezpieczenia lakieru powłoką ceramiczną?

Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną jest procesem wieloetapowym. W pierwszej kolejności musimy wiedzieć, że może to zająć od kilku do nawet kilkunastu godzin. Jest to również proces dość wymagające, więc warto postawić na specjalistów jak np. autoklinika.bialystok.pl. Fachowcy z tej firmy są wieloletnim już liderem w branży zabezpieczania lakieru samochodowego i dysponują oni niezbędnymi narzędziami i wiedzą. Proces nałożenia powłoki lakierniczej musi odbywać się w odpowiedni przystosowanym do tego, sterylnym i suchym pomieszczeniu. Pierwszym etapem jest umycie i osuszenie karoserii, a także odtłuszczenie lakieru. Kolejno produkt aplikuje się etapami, na niewielkie partie karoserii wykorzystując do tego miękkie ściereczki z mikrofibry. Po chwili powłoka zaczyna zmieniać swój kolor, a to oznacza, że można przystąpić do jej polerowania. Te z pozoru proste czynności wymagają niezwykłej precyzji i dokładności. Dlaczego jednak może to zająć nawet kilkanaście godzin? Otóż okazuje się, że po samym polerowaniu należy odczekać co najmniej godzinę, by móc sprawdzić trwałość powłoki. Kolejno, by wzmocnić zabezpieczenie lakieru, wyżej wymienione czynności powtarza się kilkukrotnie.

Zabezpieczenie lakieru- jak długo się utrzymuje?

Jak długo utrzyma się zabezpieczenie lakieru? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy bowiem od rodzaju użytych środków. Niektóre z nich gwarantują trwałość na około 24 miesiące i zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a także przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej zabezpieczą one także lakier samochodowy przed przywieraniem do niego drobinek pyłu i kurzu. Niemniej jednak, na rynku znajdziemy również takie specyfiki, które gwarantują ochronę karoserii nawet do 3 lat. Najskuteczniejsze produkty, od najlepszych producentów, potrafią chronić lakier nawet przez całe 5 lat. Wobec tego możemy zyskać długą ochronę przed wżerami, odpryskami lakieru czy nawet zarysowaniami. Zabezpieczenie lakieru pomoże także zredukować niszczycielskie osady z asfaltu czy żywicy, a także soli drogowej.