Toyota Yaris

Toyota Yaris – ulubiony samochód Polaków

Toyota Yaris była najchętniej wybieranym modelem przez indywidualnych klientów w styczniu tego roku. W ciągu 31 dni zarejestrowano aż 992 egzemplarze tej marki.

Dlaczego Yaris jest tak chętnie wybierana przez Polaków? Sprawdźmy, jakie zalety ma ten model Toyoty.

Miejska Toyota? Najlepsza Yaris

Toyota Yaris to doskonały wybór, gdy szukasz auta do jeżdżenia głównie po mieście. Dlaczego warto wybrać ten model? Powodów jest wiele, ale w tym akapicie podamy Ci 3 najważniejsze.

Powód nr 1

Kompaktowe nadwozie auta (nie przekracza 4m długości) i niewielki promień skrętu, który wynosi zaledwie 4,8 m, powodują, że jazda tym modelem po mieście jest niezwykle prosta. Odczuwalne jest to w szczególności przy parkowaniu. Z Toyotą Yaris zaparkujesz w praktycznie każdym miejscu.

Powód nr 2

Dwa rodzaje napędu to podwójnie niskie koszty. Toyota Yaris wyposażona jest w dwa silniki benzynowe oraz napęd hybrydowy. Dzięki temu auto spala niewiele paliwa, zużycie wynosi jedynie 3,1 l/100 km.

Powód nr 3

Przestronny bagażnik o pojemności 286 l, wiele przydatnych schowków oraz przestrzeń na nogi między przednimi a tylnymi siedzeniami, która wynosi 86,6 cm – Toyota nigdy nie była tak funkcjonalna.

Jakie jeszcze zalety ma Toyota Yaris?

Toyota Yaris to nie tylko komfort podróżowania. Model wyposażony jest w rewolucyjne systemy bezpieczeństwa, w tym Toyota Safety Sense. System pojawił się w modelach Toyoty w 2015 roku i od tego momentu wytycza nowe tory bezpieczeństwa samochodów.

W oparciu o najnowocześniejszą technologię nasi specjaliści stworzyli system w postaci specjalnej kamery połączonej z czujnikiem laserowym lub radarem mierzącym odległość, która pozwala monitorować dystans między autami. Dzięki temu Toyota Safety Sense informuje o zagrożeniach – a w sytuacjach, w których kierowca nie reaguje, auto samo podejmuje działania, dzięki którym można uniknąć wypadku lub ograniczyć jego skutki.

 Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o niezwykłym designie Toyoty Yaris. To auto, które przyciąga wzrok. Odważna linia, stylowe dodatki czy przyciemniane tylne szyby – wygląd zewnętrzny Yaris zachwyca. Warto postawić na ten model, Toyota Yaris będzie doskonałą wizytówką Twojej osoby.

previous arrow
next arrow
Slider