toyota yaris 2020

Toyota Yaris 2020 – synonim innowacyjności

Nowy model Toyoty Yaris łączy w sobie dynamiczną stylistykę z zaawansowanym napędem hybrydowym 4. generacji. Jest to pierwszy samochód segmentu B, który został zaprojektowany w technologii Toyota New Global Architecture.

Napęd 1.5 Hybrid Dynamic Force

Nowy, półtoralitrowy silnik to 3-cylindrowa jednostka benzynowa ze zmiennymi fazami rozrządu, pracująca w cyklu Atkinsona. Jej sprawność sięga 40%, co pomogło w obniżeniu zużycia paliwa i emisji CO2 aż o 20% w porównaniu ze wcześniejszym modelem Yaris-ki.

W tym modelu hybrydowa przekładnia została całkowicie przekonstruowana, przyjmując strukturę dwuosiową, dzięki której ma bardziej zwartą budowę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Twórcy nowego modelu Toyoty Yaris deklarują, że będzie on najbezpieczniejszy w całej historii modelu. Świadczy o tym między innymi bogate wyposażenie standardowe, które obejmuje między innymi:

  • zaawansowany układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia,
  • system wykrywania pieszych i rowerzystów w nocy,
  • system monitorujący skrzyżowania.

Dodatkowo, nowy model posiada aż 8 poduszek powietrznych (w celu lepszej ochrony pasażerów w razie zderzenia bocznego, Yaris jako pierwszy miejski samochód oferuje centralne poduszki powietrzne) oraz aktywny tempomat adaptacyjny umożliwiający płynną jazdę w korkach. Warty wspomnienia jest również asystent utrzymania pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy.

Konstrukcja

Dzięki nowej platformie nowy Yaris GA-B będzie zachowywał się na drodze stabilnie i precyzyjnie będzie wykonywać zadania kierowcy. Fotel kierowcy zamontowano bliżej asfaltu i dalej od kierownicy (w porównaniu ze wcześniejszym modelem) – taki zabieg pozwala na obniżenie środka ciężkości samochodu. Zasługą zastosowania nowego szkieletu jest również większa sztywność nadwozia.

Sprzedaż nowego modelu Toyoty Yaris ruszy w Polsce już w czerwcu tego roku, a dostawy samochodów rozpoczną się we wrześniu.

Sprawdź również na czym polega nasz leasing.