Toyota Prius

Toyota Prius – samochód, który zmienił oblicze motoryzacji

Toyota Prius to pierwszy samochód z napędem hybrydowym, który był produkowany masowo na całym świecie. Model nie tylko zapisał się na kartach historii, ale też raz na zawsze zmienił oblicze motoryzacji.

Najnowsza wersja to nie tylko triumf technologii, ale też nowe wcielenie auta, który niewątpliwe jest ikoną samochodów hybrydowych. Sprawdź, jakie udogodnienia ma IV generacja Priusa.

 

Toyota Prius – wyznacza kierunek od 1997 roku

Toyota Prius odniosła sukces w 1997 roku. To właśnie w tym roku pojawiła się pierwsza generacja tego legendarnego już modelu. W krótkim czasie Prius stał się symbolem ekologicznej oraz oszczędnej jazdy, co przełożyło się na wysoką sprzedaż. W momencie, w którym na rynku pojawił się Prius Plug-in Hybrid, ta opinia jeszcze bardziej wzmocniła. Prius Plug-in Hybrid łączy w sobie nie tylko wszystkie zalety samochód z napędem hybrydowym, ale też posiada zwiększony zasięg na silniku elektrycznym.

Design, komfort i innowacyjne rozwiązania w jednym

Wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że Toyota Prius to samochód, który jest zawsze o krok przed innymi. To nie tylko pierwsza masowo produkowana hybryda, ale też auto, które od lat słynie ze swoich innowacyjnych rozwiązań.

Nie inaczej jest z najnowszym wcieleniem Priusa. W IV generacji znajdziesz zaawansowane systemy bezpieczeństwa (Toyota Safety Touch), bezprzewodową ładowarkę czy wyświetlacz projekcyjny HUD. Oczywiście, najnowsza wersja tego modelu posiada ulepszony układ hybrydowy, który gwarantuje niskie zużycie paliwa i niezwykłą dynamikę jazdy.

Również wygląd Priusa przyciąga uwagę. Smukła i aerodynamiczna linia auta, czy charakterystyczne lampy LED podkreślają futurystyczny design samochodu. Wspominając o Toyocie Prius, nie wolno zapomnieć o eleganckim oraz komfortowym wnętrzu. Szare lub czarne wykończenia, miękkie tkaniny, metaliczne detale – między innymi te szczegóły tworzą wyjątkowe wnętrze, które jest nie tylko eleganckie, ale też niezmiernie wygodne.

previous arrow
next arrow
Slider