lewy bok - nowa toyota highlander

Toyota Highlander – nowoczesny SUV

Potężny, 7-osobowy SUV Toyoty od przyszłego roku po raz pierwszy dostępny będzie w Europie. Nowy model Highlander Hybrid łączy w sobie zaawansowane technologie hybrydowe Toyoty z wielkim doświadczeniem w dziedzinie produkcji SUV-ów.

Komfort przede wszystkim

Nowy model Highlandera wyposażony został w trzy rzędy siedzeń, dzięki czemu na pokład może zabrać aż 7 pasażerów. Dostępna jest również wersja sześciomiejscowa, z dwoma niezależnymi fotelami drugiego rzędu.

Należy zaznaczyć, że nowa propozycja jest zdecydowanie bardzo luksusowa. Świadczą o tym między innymi dodatkowe materiały wygłuszające przedniej szyby czy też ekran na desce rozdzielczej o przekątnej 12,3 cala.

Z pewnością należy wspomnieć również o pojemności bagażnika w nowym Highlanderze. Wynosi ona 658 l, jednak składając oparcia drugiego i trzeciego rzędu siedzeń do dyspozycji będzie aż 1909 l. Dodatkowo, tylna klapa bagażnika otwiera się i zamyka automatycznie – może zostać uruchomiona ruchem stopy.

Wyposażenie wnętrza również zachwyca. Znajdziemy tutaj:

  • wiele pojemnych schowków,
  • liczne wejścia USB,
  • wyświetlacz HUD na przedniej szybie,
  • bezprzewodową ładowarkę telefonu,
  • wirtualne lusterko wsteczne o poszerzonym polu widzenia.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza, utrzymana może być ona w grafitowej lub czarnej tonacji.

Ponadto, nowy Highlander ma wiele do zaoferowania kierowcy: adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych czy system wykrywania pieszych.

Co znajdziemy pod maską?

W nowym modelu Toyota oferuje 2,5 litrowy motor, który znany jest już z Camry czy RAV4. Dwa generatory oraz silnik elektryczny zamontowany na tylnej osi skutecznie wspierają jednostkę benzynową. Highlander wyposażony został również w wydajną baterię, która magazynuje oddaną energię. Wielu zastanawia się pewnie, jaka jest więc łączna moc nowego, masywnego SUV-a? Odpowiedź to 244 KM.

Nowy model charakteryzuje również przełącznik trybów jazdy (Drive Mode Select). Umożliwia on kierowcy wybór spośród trybu ECO, NORMAL, SPORT oraz TRAIL.

Nadwozie nowej Toyoty zbudowane zostało na platformie GA-K w technologii TNGA. Jest lekkie i sztywne, a jednocześnie jego środek ciężkości położony jest nisko. Pozwala to na komfortową jazdę zarówno po mieście, jak i krętych drogach czy autostradzie.

Kiedy premiera w Polsce?

Nowy SUV Toyoty w Polsce dostępny będzie dopiero na początku roku 2021. Warto dodać, że jak zwykle w przypadku samochodów osobowych Toyoty, kupujący otrzymują pakiet systemów Safety Sense. Jego zadaniem jest zapobieganie kolizjom oraz ograniczenie ich skutków.