Dlaczego warto wybrać leasing samochodu firmowego

3 powody, dla których lepiej wziąć samochód firmowy w leasing

Leasing operacyjny uznawany jest za jedną z najkorzystniejszych form finansowania inwestycji. W ten sposób przedsiębiorca może zmniejszyć jednorazowe koszty, które są związane z kupnem samochodu firmowego. Co decyduje o tym, że leasing jest opłacalną inwestycją dla firmy? Przeczytaj nasz tekst i poznaj 3 powody, dla których warto rozważyć leasing.

 

  1. Wydatki związane z leasingiem rozliczysz w kosztach

Największą korzyścią, dla której tak wiele osób decyduje się na wzięcie leasingu, jest możliwość obniżenia kosztów zobowiązań podatkowych. Oznacza to, że możesz wliczyć wszystkie wydatki, które są związane z kupnem auta firmowego. I to bez ograniczeń! Najprościej mówiąc, wygląda to tak, jakbyśmy samochody firmowe wpisali do majątku przedsiębiorstwa.

Kwestia rozliczania kosztów uzyskania przychodów jest też niezwykle ważna w momencie, w którym zastanawiamy się między leasingiem a kredytem. W leasingu kosztem jest cała rata – a w przypadku kredytu są to odsetki. Pamiętaj również o tym, że w spłaty samego kapitału przedsiębiorca nie może rozliczyć bezpośrednio w kosztach. Za to może zrobić to przy pomocy odpisów amortyzacyjnych.

  1. Decydujesz się na droższy samochód firmowy? Zwiększasz opłacalność!

Leasing jest lepszą opcją dla osób, które interesują samochody firmowe powyżej 80 tys. zł. Dlaczego kwota musi przekraczać 80 tys. zł? W przypadku, w którym decydujesz się na wzięcie auta w leasing, nie musisz się przejmować ograniczeniami 20 tys. euro, jak to jest w przypadku kredytu. Oznacza to, że każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na kredyt, ma możliwość jedynie stopniowego wrzucania w koszty wartość samochodu – a ta kwota nie może przekraczać 20 tys. euro. W przypadku kredytu nie ma możliwość, by nadwyżkę zawrzeć w koszty.

Jak wspomnieliśmy na początku tego punktu, w przypadku leasingu nie ma takich ograniczeń. Tutaj raty leasingowe możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodów, niezależnie od tego, jak wysoka jest rata.

  1. Leasing – otrzymasz go szybciej niż kredyt

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na leasing, jest czas załatwiania formalności. Zdecydowanie bardziej elastyczne są firmy leasingowe niż banki. Dlatego też o wiele prościej jest uzyskanie dofinansowanie. W bankach w większości przypadków istotny jest staż prowadzenia działalności gospodarczej (średnio musi on wynosić min. 2 lata).

Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, który dopiero startuje ze swoją firmą, zdecydowanie lepszą opcją będzie dla Ciebie leasing. Zaoszczędzisz czas, a także pieniądze. Idealnym rozwiązaniem może się okazać leasing SMARTPLAN