Najciekawsze 7-osobowe samochody dostępne na rynku

Najciekawsze 7-osobowe samochody dostępne na rynku

Siedmioosobowe samochody, takie jak SUV-y czy minivany wciąż cieszą się sporą popularnością. Chętnie wybierają je rodziny z dziećmi, a także osoby ceniące sobie przestrzeń i dodatkowe miejsce. Jeszcze 10 lat temu opcja siedmiu siedzeń w samochodzie była zwykle dostępna na rynku jedynie w drogich i dużych vanach czy też autach terenowych. Dziś jednak bez trudu możemy znaleźć także kompaktowe modele w wersji 7-osobowej. Wybór jest spory i zależy od indywidualnych preferencji. Przyjrzyjmy się więc możliwościom.

Do kogo kierowana jest oferta 7-osobowych aut?

Oferta samochodów z siedmioma miejscami kierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi. Jednak, wbrew pozorom, pojazdy te sprawdzą się nie tylko rodzicom z trójką, czwórką czy piątką dzieci, ale także tym z dwójką. W wielu mniejszych samochodach trudno zmieści na tylnych siedzeniach dwa dziecięce foteliki w taki sposób, by mógł tam usiąść jeszcze dorosły opiekun, co w przypadku najmłodszych pociech bywa niezbędne. W większości aut nie da się też komfortowo i bezpiecznie umieścić trzech fotelików w jednym rzędzie. Dlatego opcja trzeciego rzędu jest zdecydowanie niezbędna dla rodzin wielodzietnych. Wówczas, przy zachowaniu komfortowych warunków podróży, mamy wystarczającą ilość  miejsca na bagaż czy dodatkowych pasażerów.

Nowy model Santa Fe od Hyudaia – przestrzeń i wygoda

Przykładem ciekawego samochodu 7-osobowego może być najnowszy model Santa Fe firmy Hyundai. Charakteryzuje się on wysokim poziomem elastyczności oraz bezpieczeństwa, dzięki czemu świetnie nadaje się dla rodzin, które mogą cieszyć się w nim beztroskimi wspólnymi podróżami. Ponadto, jest bardzo przestronny. Pakujesz się na wielką wycieczkę? Wystarczy opuścić siedzenia, aby uzyskać dodatkowe miejsce na bagaż. Pojazd ten oferowany jest z dwoma silnikami Diesla: pierwszym – o pojemności 2 litrów i o mocy 185 KM oraz drugim – o pojemności 2.2 l i o mocy 200 KM. Obie jednostki mają napęd na cztery koła HTRAC™ i 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Co więcej, Hyundai SANTA FE nie tylko oferuje usługi Apple CarPlay™ i Android Auto™, ale również Hyundai’s LIVE Service, który ostrzeże cię o zagrożeniach na drodze. Dzięki temu możesz być pewien niezawodnej łączności. Nie można też przejść obojętnie obok wyglądu zewnętrznego tej maszyny. Szeroki chromowany kaskadowy grill i 19-calowe felgi aluminiowe tworzą nową wyjątkową i odważną stylistykę SANTA FE.

Ofertę nowego modelu Hyundai Santa Fe można znaleźć na https://nawrot.hyundai.pl.

Debiut 2021 roku – Dacia Lodgy

Dacia Lodgy to nowy model marki, który charakteryzuje się rodzinnym charakterem, ale także doskonałym wyglądem. Osłona chłodnicy, wyraziste zderzaki, szerokie reflektory i światła tylne o niespotykanym, ciekawym wyglądzie podkreślają jego wyjątkową osobowość. Dla komfortowej jazdy przy fotelu kierowcy umieszczony wygodny podłokietnik, a w drugim i trzecim rzędzie umieszczono gniazdka, dzięki czemu pasażerowie mogą ładować swoje urządzenia w czasie jazdy. Najważniejsza jednak jest przestrzeń. W prosty sposób możesz przejść z wersji 5 do 6 lub 7 miejscowej dzięki modularności Smart Seats w trzecim rzędzie. Składane, pochylane lub wyjmowane siedzenia: to Ty konfigurujesz kabinę, według własnych potrzeb. Drugi rząd jest również składany i dzielony 1/2-2/3. W rodzinnym samochodzie bardzo ważne jest bezpieczeństwo – Dacia o tym wie, dlatego w modelu Lodgy umieszczono wzmocnioną konstrukcję nadwozia, poduszki powietrzne przednie i boczne, system mocowania fotelików samochodowych Isofix oraz zagłówki z regulacją wysokości. Dzięki temu możecie cieszyć się wspólną podróżą bez żadnych obaw!

BMW X5 – dla dużej rodziny

BMW X5 to wszechstronny SUV o eleganckim wyglądzie i najwyższej funkcjonalności. W najnowszej czwartej generacji model ten ma najmocniejszą do tej pory prezencję. Wyznacza nową stylistykę X – solidną, modną i precyzyjną. Wnętrze oferuje luksusowe rozwiązania i wspaniałą wygodę, BMW X5 posiada 8-stopniową skrzynię biegów Steptronic, która gwarantuje dynamikę i radość z jazdy. Wewnątrz największe wrażenie robi szklany, panoramiczny dach oraz inne szklane elementy. Natomiast innowacyjne technologie łączności sprawiają, że nawet podczas jazdy możesz być na bieżąco ze wszystkim. Co więcej, model ten jest niezwykle bezpieczny, a także ekologiczny. Świetnie więc nadaje się dla rodzin z dziećmi. Nie będziesz już dłużej drżeć o swoich najbliższych – nowoczesne technologie BMW X5 gwarantują zminimalizowanie ryzyka podczas jazdy samochodem do minimum.