ubezpieczenie auta

Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru ubezpieczenia auta?

Lada moment kończy się Twoje ubezpieczenie OC i powoli zaczynasz rozglądać się za nową polisą? Dowiedz się, jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę i na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia auta.

Nie warto przepłacać za ubezpieczenie OC

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Według ustawy, pochodzącej z 22 maja 2003 roku, każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do posiadania takiej polisy.

Podstawowym celem ubezpieczenia OC jest ochrona nie tylko kierowcy, ale też innych użytkowników drogi. W sytuacji, gdy kierowca spowoduje kolizję, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie z jego OC. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni. Jednocześnie osoby poszkodowane mogą mieć pewność, że otrzymają odpowiednio wysokie odszkodowanie.

Najważniejsze jest jednak to, że zakres OC jest zawsze taki sam – niezależnie od tego, z oferty jakiej firmy ubezpieczeniowej skorzystasz. A zatem zyskujesz taką samą ochronę – zarówno jeśli kupisz polisę OC za 600 zł, jak i taką za 1600 zł. Skoro tak, to po co przepłacać?

Czym kierować się podczas wyboru ubezpieczenia samochodu?

W przypadku ubezpieczenia OC warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oczywiście najważniejsza będzie cena polisy, jednak znaczenie ma także to, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się zaufaniem i czy oferuje sprawną obsługę. Warto także sprawdzić, czy istnieje możliwość zakupu polisy online.

wybór ubezpieczenia

Im tańsze OC, tym lepiej?

Zdecydowanie tak. Ubezpieczenie OC zapewnia zawsze tę samą ochronę, niezależnie od ceny polisy. A zatem warto poświęcić nieco czasu na znalezienie najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia. Jak to zrobić? Nie musisz samodzielnie kontaktować się z każdym towarzystwem czy spotykać się z agentami. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora OC, a szybko sprawdzisz, jaka będzie cena ubezpieczenia w różnych firmach. To zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda na znalezienie taniego OC.

Wybierz zaufaną firmę ubezpieczeniową

Obecnie na rynku ubezpieczeniowym działa wiele towarzystw – niektóre z nich są bardzo znane, inne mniej. Przed zakupem polisy koniecznie sprawdź, czy dana firma cieszy się zaufaniem i jakie są opinie na jej temat. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy firma taka oferuje sprawną obsługę, szczególnie w przypadku szkód i wypłaty odszkodowań z OC. I w tym przypadku warto skorzystać z kalkulatora OC. Dobrym przykładem może być Porówneo, które współpracuje wyłącznie z cieszącymi się zaufaniem towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak AXA, Generali czy Proama.

Możliwość zakupu polisy online

W dzisiejszych czasach przez internet kupujemy nie tylko ubrania, ale też żywność, kosmetyki czy… ubezpieczenie. Jest to bez wątpienia o wiele wygodniejsza metoda nabycia polisy niż konieczność samodzielnego odwiedzenia placówki ubezpieczyciela. Jeśli nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu na poszukiwanie i zakup polisy, możesz znaleźć firmę, która oferuje sprzedaż ubezpieczenia online lub skorzystać z kalkulatora OC, gdzie również możesz dokonać wygodnego i bezpiecznego zakupu.

porównanie ubezpieczeń

Podsumowanie

Konieczność corocznego zakupu ubezpieczenia OC prawdopodobnie nie należy do ulubionych obowiązków kierowców. Istnieją jednak proste sposoby, aby usprawnić poszukiwanie i zakup najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia auta. Kalkulator OC pozwoli Ci na znalezienie najtańszego OC na rynku, a jednocześnie umożliwi dokonanie wygodnego zakupu online wybranej polisy. Zdecydowanie warto skorzystać z tego narzędzia!