Jak dobrać najbardziej odpowiednią gąbkę polerską

Jak dobrać najbardziej odpowiednią gąbkę polerską?

Dla wielu amatorów motoryzacji nie ma nic piękniejszego niż lśniący, mieniący się w słońcu samochód. Natomiast równocześnie wiemy, jak trudno uzyskać ten pożądany efekt. Regularne mycie samochodu na myjni samochodowej może nie wystarczyć. Lakier, pokrywający samochód narażony jest na wiele czynników zewnętrznych, które go niszczą. Przebarwienia, korozje, zarysowania lub jego odpadanie to najczęstsze przypadki złej w skutkach eksploatacji. Gdy nasz samochód jest zarysowany, musimy przedsięwziąć szczególne kroki.

Polerowanie samochodu może odbywać się mechanicznie – za pomocą specjalnego narzędzia polerującego albo ręcznie – przy wykorzystaniu gąbek do polerowania.

Decydując się na drugie rozwiązanie, będziemy zmuszeni wybrać odpowiedni typ gąbki polerskiej. Posiadamy w swej ofercie szeroki zakres rollerów, padów i gąbek, które skutecznie szorują powierzchnię samochodu, wygładzając ją, tak by wyeksponować pierwotny kolor lakieru.

Co oznaczają kolory gąbek polerskich?

Tak jak padło to wyżej – gąbki polerskie różnią się ze względu swój rodzaj, a ten oznaczony jest poprzez jej kolor. Wyróżniamy gąbki polerskie o barwie zielonej, pomarańczowej, żółtej, niebieskiej oraz czarnej.

Gąbka polerska żółta

Charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Używa się jej do polerowania powierzchni wyjątkowo trudnych do polerki. Żółta gąbka jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo głębokimi zarysowaniami i z wyjątkowo utlenionymi lakierami. 

Gąbka polerska niebieska

Taki typ gąbki jest przeznaczony do umiarkowanego polerowania. Powierzchnia, do której niebieska gąbka powinna być użyta, musi być średnio twarda. Innymi słowy, radzi sobie z takimi rysami, które nie są skrajnie głębokie i tym samym kłopotliwe.

Gąbka polerska pomarańczowa 

Jest to gąbka o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Pomarańczową gąbką polerską wypolerujemy powłoki lakiernicze o niskim poziomie zniszczenia. Możną ją używać jako uzupełnienie dla gąbki żółtej lub niebieskiej.

Gąbka polerska biała

Polerowanie rys i zadrapań białą gąbką polerską również może być dodatkiem do wcześniejszej bardziej gruntownej polerki. Radzi sobie ona z niewielkimi rysami i doskonale wygładza niewielkie chropowatości. Należy dobrać do niej płyn polerski dostosowany do polerowania niewielkich rys.  

Gąbka polerska czarna 

Jest to najdelikatniejsza gąbka spośród wszystkich jej rodzajów. Stosuje się ją do kosmetycznych zadrapań, rysek lub przebarwień. Natomiast doskonale czyści zabrudzenia, zaschnięte błoto, a także skutecznie rozprowadza wosk.