Toyota Hilux to mocny i wytrzymały pick-up, który został wyposażony w wiele innowacyjnych technologii. Ruszaj przed siebie i ciesz się jazdą w każdych warunkach.
Wybierz najwygodniejszy dla Twojej firmy program finansowania floty i zminimalizuj koszty
związane z jej obsługą.
• już od 0% wpłaty wstępnej
• stałe, degresywne i sezonowe opłaty miesięczne
• wysokość opłaty administracyjnej zależna od oceny finansowej korzystającego
• opłata wstępna od 0% do 40%
• okres umowy od 24 do 60 miesięcy
• możliwa procedura uproszczona
Leasing samochodowy jest coraz bardziej popularną formą finansowania kupna auta. Ubiegać może się o nie każdy, kto posiada własną działalność gospodarczą. Jeśli podejmiemy decyzję o wyborze samochodu w leasingu, warto zaznajomić się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami na ten temat.
Zgodnie z przepisami polskimi ten typ leasingu jest traktowany jak usługa. Oznacza to, że wynajmujemy samochód od leasingodawcy, który wciąż pozostaje właścicielem auta. Samochód osobowy w leasingu polega na przekazaniu prawa do użytkowania pojazdu na czas określony w umowie. W związku z tym leasingobiorca zobowiązany jest uiszczać koszty leasingu, zwane ratami leasingowymi. Po upływie czasu umowy (minimum 2 lata) przedsiębiorca zazwyczaj ma możliwość wykupienia samochodu za procent jego wartości lub określoną kwotę. Jeśli zdecydujemy się na leasing operacyjny, nie możemy dokonywać odpisów amortyzacji, ponieważ właścicielami pojazdu są leasingodawcy, więc to oni są za to odpowiedzialni.
W leasingu operacyjnym właściciel firmy może odliczyć VAT z faktur otrzymywanych od leasingodawcy. Najpierw za opłatę wstępną, później za raty oraz inne opłaty, które wynikają z umowy.
Samochód w firmie często jest koniecznością. Nie mając środków na jego zakup, warto zastanowić się nad sposobem finansowania, jakim jest leasing operacyjny. Mało tego, leasing na samochód jest bardzo elastyczny, przedsiębiorca może zdecydować się na wyższe raty i niższą cenę wykupu lub odwrotnie – niższe raty, ale większą kwotę wykupu.