Podejmij się każdego wyzwania

Toyota Hilux to mocny i wytrzymały pick-up, który został wyposażony w wiele innowacyjnych technologii. Ruszaj przed siebie i ciesz się jazdą w każdych warunkach.

Slider

LEASING OPERACYJNY

Wybierz najwygodniejszy dla Twojej firmy program finansowania floty i zminimalizuj koszty związane z jej obsługą.

toyota leasing operacyjny

• już od 0% wpłaty wstępnej

• stałe, degresywne i sezonowe opłaty miesięczne

• wysokość opłaty administracyjnej zależna od oceny finansowej korzystającego

• opłata wstępna od 0% do 40%

• okres umowy od 24 do 60 miesięcy

• możliwa procedura uproszczona

Leasing operacyjny samochodu osobowego

Leasing samochodowy jest coraz bardziej popularną formą finansowania kupna auta. Ubiegać może się o nie każdy, kto posiada własną działalność gospodarczą. Jeśli podejmiemy decyzję o wyborze samochodu w leasingu, warto zaznajomić się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami na ten temat.

Co to jest leasing operacyjny?

Zgodnie z przepisami polskimi ten typ leasingu jest traktowany jak usługa. Oznacza to, że wynajmujemy samochód od leasingodawcy, który wciąż pozostaje właścicielem auta. Samochód osobowy w leasingu polega na przekazaniu prawa do użytkowania pojazdu na czas określony w umowie. W związku z tym leasingobiorca zobowiązany jest uiszczać koszty leasingu, zwane ratami leasingowymi. Po upływie czasu umowy (minimum 2 lata) przedsiębiorca zazwyczaj ma możliwość wykupienia samochodu za procent jego wartości lub określoną kwotę. Jeśli zdecydujemy się na leasing operacyjny, nie możemy dokonywać odpisów amortyzacji, ponieważ właścicielami pojazdu są leasingodawcy, więc to oni są za to odpowiedzialni.

Leasing operacyjny samochodu a VAT

W leasingu operacyjnym właściciel firmy może odliczyć VAT z faktur otrzymywanych od leasingodawcy. Najpierw za opłatę wstępną, później za raty oraz inne opłaty, które wynikają z umowy.

Co jeszcze warto wiedzieć o leasingu operacyjnym?

  • Ile czasu trzeba prowadzić firmę, aby ubiegać się o leasing auta?
    Możliwość leasingu samochodu osobowego ma nawet przedsiębiorca, który dopiero co założył firmę. W tym przypadku wpłata wstępna jest często wyższa niż w przypadku firm działających dłużej na rynku. Możliwość leasingu dla świeżo upieczonych przedsiębiorców nie jest jednak dostępna u każdego leasingodawcy.
  • Czy można negocjować umowę leasingu samochodowego?
    Umowa leasingu jest porozumieniem między dwoma podmiotami prowadzącymi działalność, więc leasingobiorca ma szansę na zmianę niektórych wytycznych, jeśli zrobi to umiejętnie.
  • Kiedy można wykupić samochód?
    W przypadku leasingu operacyjnego klient ma możliwość wykupienia pojazdu za określony procent lub kwotę wartości samochodu, po zakończeniu umowy. Auto można wykupić na firmę lub dokonać wykupu prywatnego. W pierwszym wypadku przedsiębiorca może odliczyć VAT po raz drugi – na podstawie faktury wykupu. Istnieje również możliwość wykupienia samochodu przed zakończeniem umowy. Wtedy umowa leasingu operacyjnego musi trwać minimum dwa lata, a leasingobiorca zobowiązany jest do zapłacenia wszystkich pozostałych rat oraz pozostałych kosztów wynikających z umowy, np. dotyczące właśnie wcześniejszego zerwania umowy.

Samochód w firmie często jest koniecznością. Nie mając środków na jego zakup, warto zastanowić się nad sposobem finansowania, jakim jest leasing operacyjny. Mało tego, leasing na samochód jest bardzo elastyczny, przedsiębiorca może zdecydować się na wyższe raty i niższą cenę wykupu lub odwrotnie – niższe raty, ale większą kwotę wykupu.

Nie znalazłeś wygodnej dla siebie formy finansowania? Sprawdź pozostałe lub skontaktuj się z doradcą.