turbobryka.pl - ogłoszenia motoryzacyjne

Sprzedaż aut przez Internet to zdecydowanie dobre rozwiązanie. Dzięki temu, dotrzemy do wielu potencjalnych klientów, a nasze ogłoszenie obejrzy większa liczba użytkowników – automatycznie zwiększa się więc szansa na sprzedaż samochodu. Sprzedawanie auta samodzielnie wymaga nieco więcej wysiłku, ale za to jesteśmy w stanie uzyskać wyższą cenę nie płacąc prowizji w przypadku sprzedaży przez pośrednika czy komis. Jednak gdzie umieszczać ogłoszenia motoryzacyjne i czy darmowe portale to dobra opcja? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne – gdzie dodać ofertę?

W dobie powszechnego dostępu do portali ogłoszeniowych w Internecie, to właśnie w takich miejscach mamy szansę na szybką sprzedaż auta. W sieci znajdziemy wiele portali, które oferują darmowe dodawanie ogłoszeń motoryzacyjnych. Jednym z nich jest turbobryka.pl – darmowy portal ogłoszeń, który bez problemu pomoże w znalezieniu kupca na nasz samochód. Znajdziemy tam samochody używane z komisów oraz od osób prywatnych. Ogłoszenie dodaje się łatwo, szybko i bezpłatnie. Aby to zrobić wystarczy tylko zalogować się przez swoje konto Facebooka lub Google, a jeśli nie mamy konta na żadnym z tych portali, wystarczy w dwóch dosłownie krokach zarejestrować konto podając wyłącznie 3 dane tj.: adres e-mail, imię i ustawiając własne hasło. W drugim kroku, konto należy potwierdzić po otrzymaniu na maila powiadomienia o rejestracji i już można w pełni korzystać z serwisu. Na stronie turbobryka.pl dodawanie ogłoszeń jest bezpłatne, a standardowy czas emisji ogłoszenia to 30 dni. Ogłoszenie można przedłużać również bez żadnych dodatkowych opłat. Jedynie wyróżnienie ogłoszenia poprzez jego wyświetlanie na stronie głównej jest dodatkową opcją płatną, z której można skorzystać wedle własnego uznania.

Warto również dodać, że serwis posiada multiwyszukiwarkę samochodów która pozwoli znaleźć Nabywcy odpowiednie auto bez żadnych trudności. Multiwyszukiwarka polega na możliwości znalezienia kilku konkretnych marek, modeli czy wersji aut, które dokładnie nas interesują podczas jednego wyszukania. Jeżeli szukamy auta o określonych parametrach oraz np. tylko 3-ech różnych marek to multiwyszukiwarka pozwala tak skonfigurować zapytanie, żeby znaleźć dokładnie zawężone wyniki do danych marek i modeli, które nas interesują. Jest to więc niezwykle atrakcyjna forma szukania samochodu.turbobryka.pl - ogłoszenia motoryzacyjne

Dlaczego warto korzystać z portali ogłoszeniowych?

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne  są idealnym sposobem na znalezienie kupca bez wychodzenia z domu. Przed ostateczną decyzją co do wyboru portalu, warto zrobić porównanie cen ogłoszeń motoryzacyjnych, ponieważ duża część z nich jest tylko z pozoru darmowa. Nierzadko okazuje się, że dopiero po przejściu przez kilka etapów dodawania ogłoszenia okazuje się, że trzeba za nie zapłacić. Ważne jest rownież sprawdzenie na jaki okres dany serwis pozwala nam wystawić ogłoszenie. Może okazać się, że bezpłatnie możemy dodać jedynie ogłoszenie na 3 lub 7 dni, a chcąc je przedłużyć trzeba już zapłacić.

Co umieścić w ogłoszeniu sprzedaży samochodu?

Aby sprzedaż auta zakończyła się sukcesem, należy w odpowiedni sposób stworzyć ogłoszenie. Im bardziej dokładnie będzie ono napisane, tym większa szansa na potencjalnych klientów. W ogłoszeniu koniecznie muszą znaleźć się następujące dane:

  • marka,
  • model,
  • rocznik,
  • pojemność i moc auta,
  • przebieg,
  • rodzaj paliwa

Przy dodawaniu ogłoszenia w serwisie turbobryka.pl minimalnie wymagane dane są oznaczone. Jeśli nie uzupełnimy jakiejś informacji, która jest potrzebna, system podświetli informację na czerwono.

Dodając ogłoszenie do publicznej wiadomości bez obaw możemy podać również numer VIN – nie jest on obowiązkowy, ale bez obaw możemy go uzupełnić. Numer VIN nie jest powiązany z naszymi danymi osobowymi. A dzięki umieszczeniu tego numeru potencjalny kupiec będzie miał możliwość weryfikacji przebiegu czy też uzyskania informacji na temat serwisowania pojazdu. Dodatkowo takie ogłoszenie zyskuje na wiarygodności.

Opis samochodu warto podzielić na kilka części, na przykład: stan techniczny, wyposażenie, historia. Dzięki temu nasze ogłoszenie będzie czytelne i zrozumiałe. Należy również pamiętać, że ogłoszenie musi być szczegółowe, ale nie zbyt długie. Opisując auto warto zwięźle podać najważniejsze informacje na temat historii serwisu czy przebytych napraw. Jeżeli wraz z autem sprzedajemy również dodatkowy komplet opon czy np. bagażnik dachowy/rowerowy to warto o tym wspomnieć. Może to stanowić potencjalną przewagę w oczach Kupującego.

Ostatnim elementem, ale i najważniejszym, są zdęcia pojazdu. Tutaj należy pamiętać, aby ich nie retuszować ani nie nakładać filtrów. Zdjęcie musi być jasne i odpowiednio eksponować samochód. Warto przyłożyć się do zrobienia zdjęć w dobrej jakości i nie rozmazanych. Zdjęcia stanowią wizytówkę naszego ogłoszenia. W serwisie turbobryka.pl można umieścić aż 30 zdjęć do każdego ogłoszenia. Dzięki temu możemy dokładnie zaprezentować nasze auto. W obecnych czasach jest to o tyle istotne, iż nabywca zdecydowanie kieruje swoje zainteresowanie na pojazdy, które przykują jego uwagę wyglądem. Warto wspomnieć, że serwis turbobryka.pl oferuje również możliwość dodania w galerii zdjęć ogłoszenia filmiku z serwisu Youtube. Można więc nagrać krótką prezentację naszego auta, wstawić na Youtube, a następnie wyświetlić w ogłoszeniu.

Na koniec nie zapomnijmy podać numeru do kontaktu. Gdybyśmy jednak zapomnieli, to serwis przypomni nam o tym przed ostatecznym dodaniem ogłoszenia 🙂