części samochodowe sklep online

Części samochodowe – czy kupowanie przez internet jest bezpieczne?

W ostatnich latach zakupy online zyskały ogromną popularność. Wygoda, oszczędność czasu, a nierzadko również zdecydowanie bardziej przystępne ceny – tak można by w kilku słowach opisać zakupy przez internet. Jednak nabywanie niektórych kategorii produktów w sieci wciąż budzi pewne wątpliwości u nabywców. Do produktów tego typu można zaliczyć chociażby części samochodowe, które wiele osób wciąż woli kupować stacjonarnie. Czy to słuszne podejście? Czy zakupy w sieci są bezpieczne?

Bezpieczeństwo zakupu części samochodowych online – 14 dni na zwrot

Przyjęcie zwrotu towaru w sklepie stacjonarnym, nawet jeżeli przedmiot nie był używany, jest tylko dobrą wolą sprzedawcy. Tymczasem kupując części samochodowe przez internet możemy mieć pewność, że w razie nietrafionego zakupu – zwrócimy towar do sklepu drogą wysyłkową. Mamy na to aż 14 dni od dnia otrzymania towaru, co oznacza, że możemy bez pośpiechu upewnić się, czy określona część jest dopasowana do pojazdu.

Zdecydowana oszczędność czasu i pieniędzy

Wybierając się do sklepu stacjonarnego, musimy liczyć się z wieloma czynnikami. Przede wszystkim – godzinami otwarcia punktu, które w wielu przypadkach kolidują z czasem pracy. To z kolei oznacza konieczność wcześniejszego zwolnienia się z pracy, aby udać się do sklepu motoryzacyjnego. Kupując towary stacjonarnie – musimy także dojechać do punktu, co dodatkowo zajmuje czas.

Jeśli zaś chodzi o zakupy online – wyróżniają się one zdecydowaną wygodą. Nie tylko nie musimy tracić cennego czasu na dojazd, ale również – mamy możliwość dokonania zakupu o dowolnie wybranej porze dnia lub nocy. To szczególna wygoda dla osób, które pracują w niestandardowych godzinach albo po prostu nie jest im po drodze do sklepu stacjonarnego.

Dodatkowo, warto pamiętać, że elementy niektórych pojazdów są droższe od innych marek – tak jest chociażby w przypadku części do aut japońskich, cieszących się ogromną popularnością z uwagi na dużą wytrzymałość. Sklepy online wyróżniają się zazwyczaj nieco przystępniejszymi cenami, a co za tym idzie – możemy nieco zaoszczędzić.

Jak kupować części samochodowe przez internet?

Zakup części samochodowych online, wbrew pozorom, jest nawet prostszym procesem niż w przypadku kupna w sklepie stacjonarnym. Każdy z pewnością choć raz w życiu przeżył chwilę, w której sprzedawca punktu stacjonarnego zadał pytanie, które było zupełnie niezrozumiałe albo – co gorsza – nieodpowiednio dopasował część.

Tymczasem kupując część online, możemy uzyskać zdecydowanie więcej czytelnych – nawet dla laika – informacji. Przykładowo, aby sprawdzić katalog części Toyota, wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę sklepu internetowego i tam skorzystać z jednej z dostępnych opcji.

samochody

W pierwszym wariancie możemy wyszukać określoną część według jej numeru lub kodu. Zdarza się jednak, że na nieco bardzie zużytych częściach informacja ta zatarła się, a książka pojazdu, cytując piosenkę z bajki dziecięcej, „gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie”. W takim przypadku mamy jeszcze dwie możliwości: jedną, zapewniającą dużą dokładność i drugą, w której istnieje pewne drobne ryzyko błędu.

Opcja, w której trudno o pomyłkę, zakłada wpisanie numeru VIN pojazdu w wyszukiwarkę części na stronie sklepu. W ten sposób system sam dobierze odpowiednią część, bez konieczności podawania jej numeru. Jeśli jednak z różnych względów nie możemy skorzystać z tego wariantu wyszukiwania – wciąż pozostaje trzecia opcja, która będzie łatwa nawet dla osób nieposiadających dużej wiedzy motoryzacyjnej. Wystarczy bowiem wybrać w wyszukiwarce dokładny wariant posiadanego pojazd i w ten sposób dobrać niezbędną część. Ta opcja niesie za sobą pewne ryzyko błędu, bowiem zdarza się, że w jednym modelu auta z tego samego roku montowane dwa, nieco inne elementy, jednak w takiej sytuacji można skorzystać z wygodnej opcji zwrotu towaru.

Zakupy online stają się codziennością, również w branży motoryzacyjnej. Warto zadbać o swoją wygodę, a także odpowiednie dopasowanie części, korzystając z możliwości kupna elementów pojazdu internetowo.