auto detailing

Z biegiem czasu samochód traci swój blask i powoli zaczyna być na nim widać każdy przejechany kilometr. Pojawiają się niewielkie zarysowania, przebarwienia oraz korozja. Można temu jednak zapobiec, ponieważ dużo zależy od właściciela i pielęgnacji pojazdu. Na kondycję samochodu doskonale wpływa auto detailing. Co koniecznie warto o nim wiedzieć? Co wchodzi w jego skład? Jakie są jego najważniejsze zalety?

Na czym polega profesjonalny auto detailing?

Najważniejszym celem auto detailingu jest kompleksowe zadbanie o kondycję samochodu. Zalicza się do niego wiele różnych działań, które nie tylko wpływają na efekt wizualny pojazdu, ale również przedłużają jego żywotność.

W jaki sposób auto detailing zadba o powłokę lakierniczą?

Auto detailing w dużym stopniu skupia się przede wszystkim na karoserii pojazdu.

  • Dokładne czyszczenie karoserii jest przygotowaniem do kolejnych czynności. Odbywa się ono przy użyciu wysokiej jakości szamponu. Profesjonaliści dbają o to, by starannie oczyścić pojazd z wszelkich zanieczyszczeń. Myty jest nie tylko lakier, ale również nadkola, zderzak, lusterka, wnętrze silnika, a nawet tak trudne do wyczyszczenia miejsca, jak łączenia drzwi oraz grill. Etap mycia zakończony jest dokładnym wysuszeniem całego pojazdu.
  • Przygotowanie powierzchni lakieru obejmuje dokładne oczyszczenie powłoki i usunięcie wszelkich niedoskonałości – na przykład plam, oksydacji czy odbarwień.
  • Polerowanie pozwala wyrównać powierzchnię powłoki i pozbyć się wszelkich uszkodzeń lakieru. W trakcie tego etapu usuwane są drobne zarysowania, a nawet większe rysy.
  • Woskowanie domyka pielęgnację. Wysokiej jakości wosk tworzy warstwę ochronną na powierzchni lakieru, dzięki czemu będzie on znacznie mniej podatny na zabrudzenia. Zabieg zdecydowanie ułatwia późniejsze dbanie o karoserię. Dzięki woskowaniu można również nadać połysk oraz wydobyć głębszy kolor lakieru.

Auto detailing – dbałość o wnętrze pojazdu

Auto detailing odbywa się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz samochodu. Wykwalifikowani pracownicy zajmują się dokładnym odkurzeniem każdego zakamarka wewnątrz kabiny. Zabiegi pielęgnacyjne obejmują też tapicerkę – zostanie ona umyta i zakonserwowana odpowiednim produktem. Czyszczony i zabezpieczany jest również cały kokpit oraz wszystkie szyby w pojeździe.

Kiedy najchętniej wybierany jest auto detailing?

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z auto detailingu przed ważnymi wydarzeniami, podczas których pojazd ma prezentować się jak najlepiej. Kosmetyka wykonywana jest najczęściej z okazji wesel czy targów motoryzacji. Auto detailing korzystnie wpływa na walory estetyczne pojazdu, dlatego znacznie zwiększy szansę jego sprzedaży oraz podniesie wartość. Z drugiej strony auto detailing wybierany jest również na co dzień.

Efekty auto detailingu – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Do najważniejszych walorów auto detailingu zalicza się przede wszystkim niesamowity efekt wizualny. Pojazd wygląda niczym zaraz po wyjechaniu z salonu – dzięki kosmetyce nawet kilkunastoletni samochód może być w świetnym stanie. Regularnie powtarzany zabieg pozwala znacznie poprawić wygodę użytkowania pojazdu i wpływa na komfort kierowcy – kabina jest olśniewająco czysta oraz pozbawiona nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu papierosowego. Wysokiej jakości produkty skutecznie zabezpieczają powłokę lakierniczą, dzięki czemu pojazd jest mniej podatny na uszkodzenia w skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zarysowań. Obecnie dla wielu osób auto detaling jest nie tylko zabiegiem pielęgnacyjnym, ale również pasją na długie lata.